Наказом Міністерства освіти і науки України від 5 травня 2021 року №498 урегулювано проведення зовнішнього незалежного оцінювання 2022 року. Відповідно до наказу кожен зареєстрований учасник має право за рахунок коштів державного бюджету пройти тести щонайбільше з п’яти навчальних предметів.
Якщо учасник / учасниця бажатиме скласти більше п’яти навчальних предметів, він / вона зможе зробити це за кошти фізичних і юридичних осіб.
Результати зовнішнього оцінювання із чотирьох навчальних предметів зараховуються як результати державної підсумкової атестації (за шкалою 1–12 балів) за освітній рівень повної загальної середньої освіти для студентів вищої освіти, які в 2022 році завершують здобуття повної загальної середньої освіти:
українська мова (усі завдання сертифікаційної роботи) або української мова і література (субтест “Атестаційні завдання”);
математика (за підсумками виконання сертифікаційної роботи з: математики (завдання рівня стандарту) або завдань субтесту “Атестаційні завдання з математики” (для здобувачів освіти, які вивчали математику на рівні стандарту); математики (для здобувачів освіти, які вивчали математику на профільному рівні));
історія України (субтест “Історія України 1914 р. – початок XXI століття”) або іноземна мова – за вибором здобувача освіти;
один з навчальних предметів (історія України, біологія, географія, фізика, хімія, англійська мова, іспанська мова, німецька мова, французька мова).
ТОВ «Харківський університет» 18 листопада 2021 року було проведено онлайн Всеукраїнський круглий стіл «Актуальні питання кримінального права України у контексті реформування Кримінального кодексу України».
Приємно відзначити, що в роботі Всеукраїнського круглого столу взяли участь студенти не лише провідних навчальних закладів Харківщини (ТОВ «Харківський університет», ХНУВС, ХНУ імені В.Н. Каразіна, НУЮ імені Ярослава Мудрого, Харківський автомобільно-дорожній коледж), але й міста Запоріжжя (юридичний факультет Національного університету «Запорізька політехніка»).
Кожному учаснику буде надіслано сертифікат та збірник матеріалів Всеукраїнського круглого столу.
05.11.21. Відбувся Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт імені Марка Пилиповича Орзіха.⠀
З-поміж усіх ЗВО України до другого (завершального) етапу з п'яти робіт пройшли дві роботи студенток Харківського університету:️Чуб Юлії та Кривоноженкової Уляни. Науковий керівник обох студенток - к.ю.н., доцент Університету Крайник Григорій Сергійович.
За результатами голосування комісії Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт імені М.П. Орзіха студентки Харківського університету отримали 2 та 3 місце:
2 місце - Кривоноженкова Уляна - студентка 1-го курсу факультету права та підприємництва. Тема доповіді: Конституційно-правове забезпечення права на життя в Україні
3 місце - Чуб Юлія - студентка 1-го курсу факультету права та підприємництва. Тема доповіді: "Перспективи реформування Конституційного Суду України".
З 2021 року Харківський університет долучається до програми співпраці з Харківським регіональним центром оцінювання якості освіти. На базі університету абітурієнти Харківської, Полтавської. Сумської областей будуть складати зовнішнє незалежне оцінювання, отримуючи путівку в студентське життя. На фото керівництво університету з керівником Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти Олександром СИДОРЕНКО.
Сьогодні, 19.10 у Харківському державному автомобільно-дорожньому коледжі доцент ТОВ "Харківський університет" Крайник Григорій Сергійович провів профорієнтаційну зустріч. Було надано бажаючим матеріали про Університет, відповів на питання майбутніх студентів.
Студентка 1 курсу бакалаврату Харківського університету Кривоноженкова Уляна Рупешівна взяла участь у Науково-практичній конференції «БЕЗПЕКА ПАЦІЄНТА – БЕЗПЕКА МЕДИЦИНИ», що відбулась 15 вересня 2021 року у м. Києві (9.30-18.00) та отримала сертифікат учасника № PS678. Також Кривоноженкова У.Р. як учасниця конференції пройшла тестування та отримала 10 балів безперервного професійного розвитку (БПР).
Участь у конференції надавала унікальну можливість провідним українським та іноземним фахівцям, науковцям і практикам, представникам пацієнтських організацій та іншим учасникам обговорити нагальні проблеми, зокрема безпеку пацієнтів, шляхи зменшення випадків лікарських помилок і медичної шкоди, створення безпечних умов праці для медичного персоналу.
ЄДКІ – обов'язковий компонент атестації спеціальних компетентностей, визначених стандартами вищої освіти та достатніх для ефективного виконання професійної діяльності за обраною спеціальністю.
Програма ЄДКІ за спеціальностями «Право» складається з 12 розділів:
Конституційне право України;
Адміністративне право України;
Адміністративне судочинство в Україні;
Міжнародне публічне право, міжнародний захист прав людини;
Цивільне право України;
Цивільне процесуальне право України;
Трудове право України;
Міжнародне приватне право;
Кримінальне право України;
Кримінальне процесуальне право України;
Міжнародне кримінальне право, включаючи міжнародне співробітництво у сфері запобігання злочинності;
Доцент кафедри кримінально-правових дисциплін та адміністративного права ТОВ «Харківський університет», кандидат юридичних наук Крайник Григорій Сергійович успішно пройшов онлайн навчання за кордоном, що тривало з 2 серпня по 11 вересня 2021 р.) в Університеті менеджменту міста Варни (м. Варна, Болгарія). За результатами навчання Крайник Г.С. отримав сертифікат № 426 про підвищення кваліфікації за темою «Адаптивні методи навчання, глобальні тренди та інноваційна практика у вищій освіті: Європейський досвід» (180 годин (6 ECTS).
У відповідності з розпорядженням Міністерства освіти та науки України у фаховому коледжі Харківського університету в онлайн режимі проведений тематичний семінар, присвячений трагічним подіям, що сталися в Бабиному Яру під час Другої світової війни: «80 років пам’яті: забуттю не підлягає».