23 березня 2018 р. у Австрійській бібліотеці міста Харкова (Österreich-Bibliothek Charkiw) з доповіддю виступивАбашнік Володимир Олексійович, завідувач кафедри гуманітарних та фундаментальних юридичних дисциплін Харківського економіко-правового університету.
27 – 28 квітня 2018 року у конференц-залі бібліотеки Харківського економіко – правового університету відбулась міжвузівська науково – практична конференція «Сучасні проблеми права, економіки та гуманітаристики». З фундаментальними доповідями виступили доктори наук, професори: В.О.Абашнік, В.С. Венедіктов, К.Ю. Мельник, П.І. Орлов, В.І. Павликівський, В.І. Ганін; кандидати наук, доценти: В.Я. Гоц, О.В. Розгон, І.Є. Тимченко та інші учасники конференції. Особливу зацікавленість викликала доповідь к.ю.н., доцента Зайцева Л.О. про грошовий обіг в Україні за часів громадянської війни. За результатами роботи конференції були розроблені рекомендації щодо вирішення окреслених гуманітарних, економічних проблем та сучасних проблем у сфері права.
24-25 квітня 2018 року в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка була проведена міжнародна конференція за участю провідних ВНЗ України та міжнародних експертів: «Забезпечення якості освіти, університетська автономія та академічна свобода в контексті підготовки фахівців для правничої професії ХХІ сторіччя».
Під час конференції були поставлені цілі:
обговорити автономію закладів вищої освіти у її тісному зв’язку з поліпшенням загальної якості юридичної освіти та доступом до регульованих правничих професій;
презентувати методології та інструментарій забезпечення якості юридичної освіти;
обговорити сучасні тренди та інновації у сфері юридичної освіти;
визначити кращі практики забезпечення якості юридичної освіти та засвоєні уроки;
підготувати рекомендації щодо просування реформи юридичної освіти у світлі міжнародних і європейських стандартів та кращих практик.
Більш повна інформація за результатами конференції міститься на сайті: newjustsce.org.ua
У німецькому місті Ваймар (Weimar) в січні та лютому 2018 р. пройшов стажування доктор філософських наук Абашнік Володимир Олексійович, завідувач кафедри гуманітарних та фундаментальних юридичних дисциплін Харківського економіко-правового університету (ХЕПУ).
Під час зимових канікул, у січні та лютому 2018 р. завідувач кафедри гуманітарних та фундаментальних юридичних дисциплін Харківського економіко-правового університету Абашнік Володимир Олексійович перебував на запрошення наукового «Фонду Класики Ваймар» (Klassik Stiftung Weimar) у знаменитому німецькому місті Ваймар. Тут він працював над темою «Йоганн Вольфганг Гьоте та Харківський університет» у Національному музеї Гьоте (Goethe-Nationalmuseum), Архіві Гьоте та Шіллера (Goethe- und Schiller-Archiv), Бібліотеці герцогині Анни Амалії (Herzogin Anna Amalia Bibliothek) та Земельному архіві Тюрінгії (Landesarchiv Thüringen).
Як відомо, при заснуванні Харківського університету у 1804 р. сюди було запрошено багато іноземних професорів, серед яких більшість складали німецькі вчені (Й.Б. Шад, Л. Шнауберт, Ф. Пільгер та ін.). Деяких з них до Харкова рекомендував відомий письменник та міністр освіти князівства Саксонія-Ваймар-Айзенах Йоганн Вольфганг фон Гьоте (Johann Wolfgang von Goethe, 1749–1832). З тих часів у архівах Ваймару збереглися відповідні рекомендаційні листи та інші документи, котрі до сих пір залишалися майже невідомими для дослідників. За результатами свого наукового стажування у Ваймарі Абашнік В.О. планує відповідну публікацію.
Під час наукового стажування у Ваймарі Абашнік В.О. також працював у відомому Архіві Ніцше (Nietzsche-Archiv). В центрі уваги цього наукового дослідження були особливості філософської творчості знаменитого німецького філософа Фрідріха Вільгельма Ніцше (Friedrich Wilhelm Nietzsche, 1844–1900) в його останні роки життя. Як відомо, Фрідріх Ніцше останні три роки свого життя провів саме у Ваймарі. Зараз в будинку останнього помешкання відомого філософа розміщується архів.
Для вступників, які планують вступ на магістратуру за спеціальністю «Право»!
Нагадуємо вступникам на магістратуру, яким треба буде складати єдиний вступний іспит чи випробування (так зване «ЗНО на магістратуру»), реєстрація на тестування почнеться 14 травня. Їм не потрібно проходити ту реєстрацію, яка відбувається зараз – з 6 лютого до 19 березня, адже це реєстрація на ЗНО для вступників на перший курс на ступінь бакалавра (магістра медичного, фармацевтичного або ветеринарного спрямувань).